اضطراب در زنان
4.3/5 - (12 امتیاز)

بیشتر زنان حداقل یک بار و یا بیشتر اضطراب را تجربه کرده اند. در طول زندگی تقریبا همه زنان با چالش های عاطفی رو به رو هستند. در این هنگام آنها اکثرا بی قرار، کم حوصله، خسته و تحریک پذیر هستند. ممکن است بیش از اندازه خوابیده و یا به طور کلی بی خواب باشند. علت اضطراب ها می تواند استفاده از برخی دارو ها و یا مواد مخدر مانند کافیین، کوکایین، آمفیتامین ها و یا حتی مواد الکلی باشد.

اضطراب ممکن است جزیی و یا بسیار شدید باشد به طوریکه در حالت کاملا آرام به شما وحشت و ترس فوق العاده دست دهد. در بیشتر زن ها اضطراب طولانی نیست اما در صورت طول کشیدن حتما باید به پزشک مراجعه کرد. اکثر زنانی که به اضطراب دچار می شوند از تحرک بدنی کمی برخوردارند. مشخص شده که 4 یا 5 نوبت ورزش در هفته به مدت 45 تا 60 دقیقه تاثیر زیادی در جلوگیری یا درمان اضطراب دارد.

اضطراب در زنان  و سیستم ایمنی بدن

اضطراب تاثیر منفی زیادی بر سیستم ایمنی بدن دارد. زنانی که دچار اضطراب می گردند به دلیل ضعیف شدن سیستم ایمنی، به راحتی در معرض انواع بیماری های عفونی قرار می گیرند. در این حالت نقش ویتامین ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات مغذی در درجه اول، تقویت سیستم ایمنی و جایگزین نمودن موادی است که به هنگام این عارضه در بدن کاهش یافته اند.

زنانی که دچار اضطراب می گردند عموما از کمبود منیزیم رنج می برند. در این زمان غده تیموس به ویتامین ضد اضطرابی به نام اسید پانتوتینیک نیاز دارد. زنانی که به اضطراب دچارند به شدت به ویتامین C به میزان 500 میلیگرم در روز نیاز دارند. در صورتی که میزان اضطراب بالا باشد به مقدار بیشتری ویتامین در طول روز احتیاج است. در این حالت عنصر روی هم می تواند از تخریب سلولی جلوگیری نماید.

به منظور حصول اطمینان از اینکه بدن میزان ویتامین مورد نیاز خود در این شرایط دریافت می کند می بایست از یک مولتی ویتامین طبیعی استفاده نمود. همچنین باید اطمینان حاصل کرد که برنامه غذایی کامل باشد. برنامه غذایی می بایست شامل مقدار کافی پروتئین و برخی از چربی ها باشد. استمرار در تغذیه نیز مهم می باشد، ترجیحا 4 یا 6 نوبت غذای مناسب و سبک در طول روز مناسب می باشد. مواد قندی و سایر نشاسته ها میزان ویتامین های C و B را در بدن کاهش می دهند. در این حالت بهتر است مصرف این گونه مواد را کاهش داد.

Leave a Comment